Vi tester ikke selv · butikslinks er reklamelinks.Sådan tjener vi penge

Senge

Vidaxl Box spring seng Mørkegrå 120 x 200 cm Velourstof

Mærke: Vidaxl2 butikkerPriser opdateret i nat

Laveste pris lige nu · inkl. fragtReklamelinks
Boligcenter.dkPå lager · levering 6-7 Hverdage1.138 kr.1.069 kr. + 69 kr. fragtSe pris · Reklamelink
Sæt prisalarm
Indhold på siden

Priser hos 2 butikker

ReklamelinksAlle priser inkl. moms · på lager først · derefter billigste totalpris

Boligcenter.dkKontinentalseng i mørkegrå velour 120 x 200 cmLevering: 6-7 Hverdage
Pris: 1.069 kr.Fragt: 69 kr.Total: 1.138 kr.BilligstPå lagerGå til butik · Reklamelink
BboligretningBox Spring Seng Velourstof - Mørkegrå / 120 X 200 cmLevering: 4-6 hverdage
Pris: 1.299 kr.Fragt: 49 kr.Total: 1.348 kr.På lagerGå til butik · Reklamelink

Prishistorik

Sengeprisers prisvurdering

1.138 kr. ligger under gennemsnittet for de seneste 90 dage (1.273,58 kr.), men ikke helt nede ved bunden (1.078 kr.). Fornuftig pris - vil du have den lavere, så sæt en prisalarm.

Laveste totalpris inkl. fragt pr. dag

1.100 kr.1.200 kr.1.300 kr.1.400 kr.15. aug.1. sep.19. sep.6. okt.23. okt.

Laveste totalpris · hele perioden

1.078 kr.

2. oktober 2026

Billigste totalpris lige nu

1.138 kr.

hos Boligcenter.dk

Laveste og gennemsnitlig totalpris i Sengeprisers målinger
Totalpris90 dageAlle målinger · siden 15. aug. 2026
Laveste1.078 kr.1.078 kr.
Gennemsnit1.273,58 kr.1.273,58 kr.

Andre produkter i senge

Ofte stillede spørgsmål

Hvor er Vidaxl Box spring seng Mørkegrå 120 x 200 cm Velourstof billigst?

Lige nu er Vidaxl Box spring seng Mørkegrå 120 x 200 cm Velourstof billigst hos Boligcenter.dk: 1.138,00 kr i totalpris (heraf 69,00 kr i fragt).

Hvor mange butikker sælger Vidaxl Box spring seng Mørkegrå 120 x 200 cm Velourstof?

Vi sammenligner 2 butikker, der sælger Vidaxl Box spring seng Mørkegrå 120 x 200 cm Velourstof; 2 af dem har den på lager. Butikkernes priser spænder fra 1.069,00 kr til 1.299,00 kr uden fragt.

Er prisen på Vidaxl Box spring seng Mørkegrå 120 x 200 cm Velourstof faldet?

Ja — for 30 dage siden kostede Vidaxl Box spring seng Mørkegrå 120 x 200 cm Velourstof 1.358,00 kr i billigste butik. I dag er totalprisen 1.138,00 kr.

Hvad er den laveste pris, Vidaxl Box spring seng Mørkegrå 120 x 200 cm Velourstof har kostet?

Den laveste totalpris, vi har målt, er 1.078,00 kr (den 2. oktober 2026). De seneste 90 dage har bunden været 1.078,00 kr.

Hvad er normalprisen for Vidaxl Box spring seng Mørkegrå 120 x 200 cm Velourstof?

De seneste 90 dage har Vidaxl Box spring seng Mørkegrå 120 x 200 cm Velourstof i gennemsnit kostet 1.273,58 kr i billigste butik. Prisen har ligget mellem 1.078,00 kr og 1.398,00 kr.

Er det et godt tidspunkt at købe Vidaxl Box spring seng Mørkegrå 120 x 200 cm Velourstof?

1.138,00 kr ligger under gennemsnittet for de seneste 90 dage (1.273,58 kr), men ikke helt nede ved bunden (1.078,00 kr). Fornuftig pris - vil du have den lavere, så sæt en prisalarm.

Pristallene er Sengeprisers egne daglige målinger af billigste totalpris inkl. fragt · priser og lager opdateres dagligt

Opdateringer

23. okt. 2026Seneste daglige prismåling
15. aug. 2026Første prismåling i prishistorikken