Vi tester ikke selv · butikslinks er reklamelinks.Sådan tjener vi penge

Sengegavle

Sengegavle 2 stk. 80x5x78/88 cm fløjl sort

2 butikkerPriser opdateret i nat

Laveste pris lige nu · inkl. fragtReklamelinks
Boligcenter.dkPå lager · levering 6-7 Hverdage508 kr.439 kr. + 69 kr. fragtSe pris · Reklamelink
Sæt prisalarm
Indhold på siden

Priser hos 2 butikker

ReklamelinksAlle priser inkl. moms · på lager først · derefter billigste totalpris

Boligcenter.dkSengegavl i fløjl 160 x 5 x 78/88 cm - sortLevering: 6-7 Hverdage
Pris: 439 kr.Fragt: 69 kr.Total: 508 kr.BilligstPå lagerGå til butik · Reklamelink
BboligretningSengegavl Fløjl - Sort / 160 Cm / LavLevering: 4-6 hverdage
Pris: 649 kr.Fragt: 49 kr.Total: 698 kr.På lagerGå til butik · Reklamelink

Prishistorik

Sengeprisers prisvurdering

508 kr. ligger under gennemsnittet for de seneste 90 dage (538 kr.), men ikke helt nede ved bunden (488 kr.). Fornuftig pris - vil du have den lavere, så sæt en prisalarm.

Laveste totalpris inkl. fragt pr. dag

500 kr.550 kr.600 kr.25. jul.17. aug.8. sep.1. okt.23. okt.

Laveste totalpris · seneste 3 måneder

488 kr.

2. oktober 2026

Billigste totalpris lige nu

508 kr.

hos Boligcenter.dk

Laveste og gennemsnitlig totalpris i Sengeprisers målinger
Totalpris90 dage6 mdrAlle målinger · siden 13. maj 2026
Laveste488 kr.488 kr.488 kr.
Gennemsnit538 kr.528 kr.528 kr.

Andre produkter i sengegavle

Ofte stillede spørgsmål

Hvor er Sengegavle 2 stk. 80x5x78/88 cm fløjl sort billigst?

Lige nu er Sengegavle 2 stk. 80x5x78/88 cm fløjl sort billigst hos Boligcenter.dk: 508,00 kr i totalpris (heraf 69,00 kr i fragt).

Hvor mange butikker sælger Sengegavle 2 stk. 80x5x78/88 cm fløjl sort?

Vi sammenligner 2 butikker, der sælger Sengegavle 2 stk. 80x5x78/88 cm fløjl sort; 2 af dem har den på lager. Butikkernes priser spænder fra 439,00 kr til 649,00 kr uden fragt.

Er prisen på Sengegavle 2 stk. 80x5x78/88 cm fløjl sort faldet?

Stort set uændret — for 30 dage siden kostede Sengegavle 2 stk. 80x5x78/88 cm fløjl sort 518,00 kr i billigste butik, og for 90 dage siden 558,00 kr. I dag er totalprisen 508,00 kr.

Hvad er den laveste pris, Sengegavle 2 stk. 80x5x78/88 cm fløjl sort har kostet?

Den laveste totalpris, vi har målt, er 488,00 kr (den 2. oktober 2026). De seneste 90 dage har bunden været 488,00 kr.

Hvad er normalprisen for Sengegavle 2 stk. 80x5x78/88 cm fløjl sort?

De seneste 90 dage har Sengegavle 2 stk. 80x5x78/88 cm fløjl sort i gennemsnit kostet 538,00 kr i billigste butik. Prisen har ligget mellem 488,00 kr og 588,00 kr.

Er det et godt tidspunkt at købe Sengegavle 2 stk. 80x5x78/88 cm fløjl sort?

508,00 kr ligger under gennemsnittet for de seneste 90 dage (538,00 kr), men ikke helt nede ved bunden (488,00 kr). Fornuftig pris - vil du have den lavere, så sæt en prisalarm.

Pristallene er Sengeprisers egne daglige målinger af billigste totalpris inkl. fragt · priser og lager opdateres dagligt

Opdateringer

23. okt. 2026Seneste daglige prismåling
13. maj 2026Første prismåling i prishistorikken