Vi tester ikke selv · butikslinks er reklamelinks.Sådan tjener vi penge

Sengerammer

Sengeramme 140x190 cm massivt fyrretræ

2 butikkerPriser opdateret i nat

Laveste pris lige nu · inkl. fragtReklamelinks
Boligcenter.dkPå lager · levering 6-7 Hverdage1.208 kr.1.139 kr. + 69 kr. fragtSe pris · Reklamelink
Sæt prisalarm
Indhold på siden

Priser hos 2 butikker

ReklamelinksAlle priser inkl. moms · på lager først · derefter billigste totalpris

Boligcenter.dkSengeramme 140 x 190 cm i massivt fyrretræLevering: 6-7 Hverdage
Pris: 1.139 kr.Fragt: 69 kr.Total: 1.208 kr.BilligstPå lagerGå til butik · Reklamelink
BboligretningSengeramme Massivt Fyrretræ - Naturfarvet / 140 x 190 cmLevering: 4-6 hverdage
Pris: 1.399 kr.Fragt: 49 kr.Total: 1.448 kr.På lagerGå til butik · Reklamelink

Prishistorik

Sengeprisers prisvurdering

1.208 kr. er tæt på det højeste, vi har målt. Laveste pris i perioden var 798 kr., gennemsnittet 952,05 kr.. Vi ville vente.

Laveste totalpris inkl. fragt pr. dag

1.000 kr.1.100 kr.1.200 kr.25. jul.17. aug.8. sep.1. okt.23. okt.

Laveste totalpris · seneste 3 måneder

988 kr.

25. juli 2026

Billigste totalpris lige nu

1.208 kr.

hos Boligcenter.dk

Laveste og gennemsnitlig totalpris i Sengeprisers målinger
Totalpris90 dage6 mdrAlle målinger · siden 4. maj 2026
Laveste988 kr.798 kr.798 kr.
Gennemsnit1.053,05 kr.952,05 kr.952,05 kr.

Andre produkter i sengerammer

Ofte stillede spørgsmål

Hvor er Sengeramme 140x190 cm massivt fyrretræ billigst?

Lige nu er Sengeramme 140x190 cm massivt fyrretræ billigst hos Boligcenter.dk: 1.208,00 kr i totalpris (heraf 69,00 kr i fragt).

Hvor mange butikker sælger Sengeramme 140x190 cm massivt fyrretræ?

Vi sammenligner 2 butikker, der sælger Sengeramme 140x190 cm massivt fyrretræ; 2 af dem har den på lager. Butikkernes priser spænder fra 1.139,00 kr til 1.399,00 kr uden fragt.

Er prisen på Sengeramme 140x190 cm massivt fyrretræ faldet?

Nej — for 30 dage siden kostede Sengeramme 140x190 cm massivt fyrretræ 1.048,00 kr i billigste butik, og for 90 dage siden 988,00 kr. I dag er totalprisen 1.208,00 kr.

Hvad er den laveste pris, Sengeramme 140x190 cm massivt fyrretræ har kostet?

Den laveste totalpris, vi har målt, er 798,00 kr (den 9. juni 2026). De seneste 90 dage har bunden været 988,00 kr.

Hvad er normalprisen for Sengeramme 140x190 cm massivt fyrretræ?

De seneste 90 dage har Sengeramme 140x190 cm massivt fyrretræ i gennemsnit kostet 1.053,05 kr i billigste butik. Prisen har ligget mellem 988,00 kr og 1.208,00 kr.

Er det et godt tidspunkt at købe Sengeramme 140x190 cm massivt fyrretræ?

1.208,00 kr er tæt på det højeste, vi har målt. Laveste pris i perioden var 798,00 kr, gennemsnittet 952,05 kr. Vi ville vente.

Pristallene er Sengeprisers egne daglige målinger af billigste totalpris inkl. fragt · priser og lager opdateres dagligt

Opdateringer

23. okt. 2026Seneste daglige prismåling
4. maj 2026Første prismåling i prishistorikken