Vi tester ikke selv · butikslinks er reklamelinks.Sådan tjener vi penge

Sengerammer

Sengeramme m. sengegavl + fodgærde 107x203 cm uden madras

2 butikkerPriser opdateret i nat

Laveste pris lige nu · inkl. fragtReklamelinks
Boligcenter.dkPå lager · levering 6-7 Hverdage1.128 kr.1.059 kr. + 69 kr. fragtSe pris · Reklamelink
Sæt prisalarm
Indhold på siden

Priser hos 2 butikker

ReklamelinksAlle priser inkl. moms · på lager først · derefter billigste totalpris

Boligcenter.dkSengeramme med sengegavl og fodgærde 107 x 203 cm - brun egetræLevering: 6-7 Hverdage
Pris: 1.059 kr.Fragt: 69 kr.Total: 1.128 kr.BilligstPå lagerGå til butik · Reklamelink
BboligretningSengeramme Uden Madras Metal Etræsfarve Brun Eg - med hovedgærde og fodgærde / 107 x 203 cmLevering: 4-6 hverdage
Pris: 1.299 kr.Fragt: 49 kr.Total: 1.348 kr.På lagerGå til butik · Reklamelink

Prishistorik

Sengeprisers prisvurdering

1.128 kr. er tæt på det højeste, vi har målt. Laveste pris i perioden var 1.008 kr., gennemsnittet 1.045,06 kr.. Vi ville vente.

Laveste totalpris inkl. fragt pr. dag

1.000 kr.1.050 kr.1.100 kr.1.150 kr.25. jul.17. aug.8. sep.1. okt.23. okt.

Laveste totalpris · seneste 3 måneder

1.008 kr.

25. juli 2026

Billigste totalpris lige nu

1.128 kr.

hos Boligcenter.dk

Laveste og gennemsnitlig totalpris i Sengeprisers målinger
Totalpris90 dageAlle målinger · siden 7. jul. 2026
Laveste1.008 kr.1.008 kr.
Gennemsnit1.052,40 kr.1.045,06 kr.

Andre produkter i sengerammer

Ofte stillede spørgsmål

Hvor er Sengeramme m. sengegavl + fodgærde 107x203 cm uden madras billigst?

Lige nu er Sengeramme m. sengegavl + fodgærde 107x203 cm uden madras billigst hos Boligcenter.dk: 1.128,00 kr i totalpris (heraf 69,00 kr i fragt).

Hvor mange butikker sælger Sengeramme m. sengegavl + fodgærde 107x203 cm uden madras?

Vi sammenligner 2 butikker, der sælger Sengeramme m. sengegavl + fodgærde 107x203 cm uden madras; 2 af dem har den på lager. Butikkernes priser spænder fra 1.059,00 kr til 1.299,00 kr uden fragt.

Er prisen på Sengeramme m. sengegavl + fodgærde 107x203 cm uden madras faldet?

Nej — for 30 dage siden kostede Sengeramme m. sengegavl + fodgærde 107x203 cm uden madras 1.068,00 kr i billigste butik, og for 90 dage siden 1.008,00 kr. I dag er totalprisen 1.128,00 kr.

Hvad er den laveste pris, Sengeramme m. sengegavl + fodgærde 107x203 cm uden madras har kostet?

Den laveste totalpris, vi har målt, er 1.008,00 kr (den 7. juli 2026). De seneste 90 dage har bunden været 1.008,00 kr.

Hvad er normalprisen for Sengeramme m. sengegavl + fodgærde 107x203 cm uden madras?

De seneste 90 dage har Sengeramme m. sengegavl + fodgærde 107x203 cm uden madras i gennemsnit kostet 1.052,40 kr i billigste butik. Prisen har ligget mellem 1.008,00 kr og 1.128,00 kr.

Er det et godt tidspunkt at købe Sengeramme m. sengegavl + fodgærde 107x203 cm uden madras?

1.128,00 kr er tæt på det højeste, vi har målt. Laveste pris i perioden var 1.008,00 kr, gennemsnittet 1.045,06 kr. Vi ville vente.

Pristallene er Sengeprisers egne daglige målinger af billigste totalpris inkl. fragt · priser og lager opdateres dagligt

Opdateringer

23. okt. 2026Seneste daglige prismåling
7. jul. 2026Første prismåling i prishistorikken