Vi tester ikke selv · butikslinks er reklamelinks.Sådan tjener vi penge

Sengerammer

Sengeramme uden madras 120x200 cm massivt fyrretræ gyldenbrun

2 butikkerPriser opdateret i nat

Laveste pris lige nu · inkl. fragtReklamelinks
Boligcenter.dkPå lager · levering 6-7 Hverdage1.598 kr.1.529 kr. + 69 kr. fragtSe pris · Reklamelink
Sæt prisalarm
Indhold på siden

Priser hos 2 butikker

ReklamelinksAlle priser inkl. moms · på lager først · derefter billigste totalpris

Boligcenter.dkSengeramme med sengegavl 120 x 200 cm massivt fyrretræ - gyldenbrunLevering: 6-7 Hverdage
Pris: 1.529 kr.Fragt: 69 kr.Total: 1.598 kr.BilligstPå lagerGå til butik · Reklamelink
BboligretningSengeramme Uden Madras Massivt Fyrretræ - Gyldenbrun / 120 x 200 cmLevering: 4-6 hverdage
Pris: 1.849 kr.Fragt: 49 kr.Total: 1.898 kr.På lagerGå til butik · Reklamelink

Prishistorik

Sengeprisers prisvurdering

1.598 kr. er tæt på det højeste, vi har målt. Laveste pris i perioden var 1.328 kr., gennemsnittet 1.431,12 kr.. Vi ville vente.

Laveste totalpris inkl. fragt pr. dag

1.300 kr.1.400 kr.1.500 kr.1.600 kr.25. jul.17. aug.8. sep.1. okt.23. okt.

Laveste totalpris · seneste 3 måneder

1.328 kr.

25. juli 2026

Billigste totalpris lige nu

1.598 kr.

hos Boligcenter.dk

Laveste og gennemsnitlig totalpris i Sengeprisers målinger
Totalpris90 dageAlle målinger · siden 7. jul. 2026
Laveste1.328 kr.1.328 kr.
Gennemsnit1.449,65 kr.1.431,12 kr.

Andre produkter i sengerammer

Ofte stillede spørgsmål

Hvor er Sengeramme uden madras 120x200 cm massivt fyrretræ gyldenbrun billigst?

Lige nu er Sengeramme uden madras 120x200 cm massivt fyrretræ gyldenbrun billigst hos Boligcenter.dk: 1.598,00 kr i totalpris (heraf 69,00 kr i fragt).

Hvor mange butikker sælger Sengeramme uden madras 120x200 cm massivt fyrretræ gyldenbrun?

Vi sammenligner 2 butikker, der sælger Sengeramme uden madras 120x200 cm massivt fyrretræ gyldenbrun; 2 af dem har den på lager. Butikkernes priser spænder fra 1.529,00 kr til 1.849,00 kr uden fragt.

Er prisen på Sengeramme uden madras 120x200 cm massivt fyrretræ gyldenbrun faldet?

Nej — for 30 dage siden kostede Sengeramme uden madras 120x200 cm massivt fyrretræ gyldenbrun 1.478,00 kr i billigste butik, og for 90 dage siden 1.328,00 kr. I dag er totalprisen 1.598,00 kr.

Hvad er den laveste pris, Sengeramme uden madras 120x200 cm massivt fyrretræ gyldenbrun har kostet?

Den laveste totalpris, vi har målt, er 1.328,00 kr (den 24. juli 2026). De seneste 90 dage har bunden været 1.328,00 kr.

Hvad er normalprisen for Sengeramme uden madras 120x200 cm massivt fyrretræ gyldenbrun?

De seneste 90 dage har Sengeramme uden madras 120x200 cm massivt fyrretræ gyldenbrun i gennemsnit kostet 1.449,65 kr i billigste butik. Prisen har ligget mellem 1.328,00 kr og 1.598,00 kr.

Er det et godt tidspunkt at købe Sengeramme uden madras 120x200 cm massivt fyrretræ gyldenbrun?

1.598,00 kr er tæt på det højeste, vi har målt. Laveste pris i perioden var 1.328,00 kr, gennemsnittet 1.431,12 kr. Vi ville vente.

Pristallene er Sengeprisers egne daglige målinger af billigste totalpris inkl. fragt · priser og lager opdateres dagligt

Opdateringer

23. okt. 2026Seneste daglige prismåling
7. jul. 2026Første prismåling i prishistorikken